Igrzyska olimpijskie Paryż 2024 na żywo w Eurosporcie

Informacje o igrzyskach olimpijskich w Paryżu w 2024 roku, które będą transmitowane na żywo w Eurosporcie.

Olympics / 2024-07-25 7:31:21

Niespodziewany incydent podczas meczu Argentyna - Maroko

Podczas meczu Argentyny i Maroko na stadionie w Saint-Etienne doszło do niezwykłego incydentu. W 16. minucie doliczonego czasu gry Marokańczycy zdobyli wyrównującego gola, jednak zaraz po tym zaczęły lecieć z trybun różnego rodzaju przedmioty, włącznie z petardami.

Reakcje i komentarze po incydencie

Niezadowoleni i zaniepokojeni marokańscy kibice wbiegli na murawę, oraz obie drużyny szybko opuściły boisko. Javier Mascherano, były piłkarz Barcelony i mistrz olimpijski, nazwał całą sytuację skandalem, podkreślając, że igrzyska olimpijskie to prestiżowy turniej, a nie jakieś małe wydarzenie na podwórku.

Przebieg meczu po incydencie

Mecz został jedynie zawieszony, system VAR sprawdzał legalność ostatniego gola. Ostatecznie gol nie został uznany, więc po dwugodzinnej przerwie spotkanie zostało wznowione na pustym stadionie.

Zakończenie meczu i dalsze rozgrywki

Po wznowieniu meczu grała się zaledwie trzy minuty, po których sędzia ogłosił zakończenie spotkania. Zwyciężyło Maroko 2:1. Mecz Argentyna - Irak, który miał być rozegrany w Lyonie w sobotę, stał się jeszcze bardziej emocjonujący po zwycięstwie Iraku nad Ukrainą.

W innym spotkaniu grupy C Hiszpania pokonała Uzbekistan 2:1. Sytuacja w grupie C jest niezwykle zacięta, co zapowiada emocjonujące dalsze rozgrywki.

1. Co się wydarzyło podczas meczu Argentyna - Maroko na stadionie w Saint-Etienne?

Podczas meczu doszło do incydentu, w którym Marokańczycy zdobyli wyrównującego gola w doliczonym czasie gry. Jednak zaraz po zdobyciu bramki, z trybun zaczęły lecieć różnego rodzaju przedmioty, w tym petardy, co spowodowało zamieszanie i pośpiechowe odejście drużyn do szatni.

2. Kto skomentował sytuację na stadionie?

Javier Mascherano, były piłkarz Barcelony i mistrz olimpijski, nazwał to zachowanie skandalem i podkreślił, że igrzyska olimpijskie są oficjalnym turniejem, a nie jakimś podwórkowym wydarzeniem.

3. Co się stało z meczem po incydencie?

Mecz został jedynie zawieszony, a system VAR sprawdzał, czy ostatnia bramka została zdobyta zgodnie z przepisami. Ostatecznie gol nie został uznany, więc mecz został wznowiony po dwóch godzinach przerwy.